Комплексна система захисту картоплі: ефективні фунгіциди від фітофторозу і препарати від колорадського жука

Картопля – основний овоч на наших грядках, який уражається низкою хвороб і шкідників. Крім всім відомого колорадського жука рослинам загрожує небезпечний для пасльонових культур гриб фітофтора. І тому такими важливими є захист картоплі від хвороб за допомогою фунгіцидів і використання засобів від колорадського жука – ефективних інсектицидів.

Система захисту картоплі від хвороб і шкідників повинна бути комплексною через те, що від колорадського жука і фітофторозу не застрахована жодна садова ділянка. Навіть якщо земельний наділ вільний від личинок шкідника, які зимують у ґрунті, дорослі жуки все одно потраплять на нього, перелетівши з іншого поля або городу.
Тому захист картоплі проводять як протягом вегетації культури, використовуючи в різні фази розвитку рослин різні агрохімікати, так і в передпосадковий період. Для ефективнішої агротехніки основні засоби захисту картоплі та інші пестициди (наприклад, гербіциди) застосовують в тому числі для обробки картоплі і ґрунту перед посадкою.

Програма захисту картоплі: боротьба з бур’янами
Для того щоб полегшити отримання врожаю і знизити трудовитрати на вирощування і догляд за рослинами, ми рекомендуємо провести обробку поля для картоплі від бур’янів. В цьому разі можна використовувати системні гербіциди «Пермаклін Ліквід» і «Пантера».

  • Обприскування ґрунту до появи сходів препаратом «Пермаклін Ліквід» рекомендовано проти однорічних дводольних і злакових бур’янів.
  • Обробка ґрунту після появи сходів препаратом «Пантера» рекомендована проти однорічних і багаторічних злакових бур’янів. Цей засіб використовують у фазі появи перших 3-6 листочків бур’янів.

Препарати для обробки картоплі перед посадкою
Крім підготовки садової ділянки для вирощування картоплі важливо приділити увагу обробці посадкового матеріалу. Щоб захистити культуру від колорадського жука й від інших шкідників, включаючи личинок хруща і дротяників, а також проти ризоктоніозу, або чорної парші, використовують препарат «Тексіо Велум». Робочий розчин цього засобу можна застосувати для протруювання посадочних бульб.

  • Фунгіцидна дія. У складі «Тексіо Велум» є фунгіцид контактної дії, який перешкоджає появі чорної парші. Для захисту від цієї хвороби посадочні бульби потрібно повністю обприскати розчином.
  • Інсектицидна дія. Проти колорадського жука та інших шкідників діє інсектицид із проникною здатністю. Він піднімається по стеблах і листю і захищає рослину від комах. Ті, хто використовує біопрепарати від колорадського жука, повинні знати, що «Тексіо Велум» не здатний переміщатися по рослині вниз, і тому він не потрапляє в молоді бульби. Його використовують навіть для отримання раннього врожаю.

Основна агротехніка: фунгіциди для картоплі
Найбільші втрати врожаю трапляються у разі фітофторозу картоплі, але ще цю культуру вражають альтернаріоз, рання суха плямистість, чорна бактеріальна плямистість і антракноз.
Боротьбу з хворобами картоплі слід вести протягом усього циклу основної вегетації рослини. Фунгіциди для картоплі застосовують на етапі появи сходів, в період змикання стеблостою і утворення бульб, в фазу бутонізації та цвітіння, а також під час дозрівання бульб. Препарати від фітофтори для картоплі часто комплексно діють і проти інших хвороб.

Захист картоплі від фітофторозу та інших хвороб
Лікування фітофторозу картоплі повинно бути комплексним і профілактичним. Попередити хворобу простіше, ніж боротися з її поширенням. Ми рекомендуємо використовувати такі засоби від фітофторозу картоплі.

  • «Блу Бордо». Цей контактний засіб на основі міді є найкращим фунгіцидом для картоплі. Він допомагає не тільки від фітофтори, а й від цілої низки інших хвороб. Препарат застосовують зокрема в органічному землеробстві. Використовувати «Блу Бордо» можна протягом всієї вегетації.
  • «Магнікур Нео». Крім того, що це препарат від фітофторозу картоплі, він ще підходить для захисту від альтернаріозу. Його застосовують в фазу змикання стеблостою і утворення бульб, а також в фазу бутонізації та цвітіння культури.
  • «Магнікур Фіно» – ще один фунгіцид для захисту картоплі від фітофтори, який рекомендується застосовувати в кінці вегетації. Даний засіб запобігає зараженню бульб, що важливо для якісного зберігання врожаю.

Для надійнішого захисту картоплі необхідно чергувати застосування різних агрохімікатів. Наприклад, для першої обробки від фітофтори для картоплі можна використовувати контактний засіб «Блу Бордо», а для повторного обприскування – препарати «Магнікур Нео» та «Магнікур Фіно». Це допоможе запобігти формуванню стійкості збудників хвороб до дії агрохімікатів.

Захист картоплі від колорадського жука та інших шкідників
Крім обробки картоплі перед посадкою проти колорадського жука та інших комах рекомендовано обприскування рослин. Обробки проводять у фази змикання стеблостою і утворення бульб, а також у період бутонізації та цвітіння культури. Для цього ми рекомендуємо інсектициди «Прованто Вернал»«Прованто Дуплет» і «Прованто Отек».

  • «Прованто Вернал». Системний інсектицид контактно-кишкової дії використовують проти колорадського жука, а також проти попелиці, трипсів і совок, які загрожують іншим пасльоновим культурам.
  • «Прованто Дуплет» і «Прованто Отек» – надійні інсектициди проти колорадського жука.

Обприскування проти колорадського жука вперше зазвичай проводять під час масового виходу дорослих жуків з ґрунту (у середині – кінці травня). Повторну і подальші обробки проводять у разі масової появи личинок і молодих жуків. Для кращої дії засобів захисту від шкідників рекомендується чергувати застосування різних інсектицидів.

Правила використання агрохімікатів
Обприскування картоплі краще проводити в ранкові або вечірні години, ретельно дотримуючись всіх вимог інструкції із застосування пестицидів. Вкрай важливо точно витримувати всі рекомендації щодо термінів, дозування і кількості обприскувань рослин, включаючи час очікування до дозрівання та збору врожаю.
Докладну інформацію про використання агрохімікатів можна дізнатися в описі товарів на сайті.