Натуральне або природне садівництво та городництво дає змогу вирощувати врожай, який буде смачним і корисним для вашого здоров’я. Збереження біорізноманіття, захист ґрунту та підживлення рослин без використання синтетичних хімікатів є основами природного садівництва.
Все, що вам потрібно знати про природне садівництво
Дачник та городник є частиною цілого, він повинен навчитися працювати з природою, а не намагатися її контролювати. Зберігаючи або сприяючи біорізноманіттю, ваша присадибна ділянка відновить прекрасний баланс, який сприятиме рясним урожаям, корисним, смачним і багатим поживними речовинами, а також створенню саду, такого повного квітів, що ним будуть милуватися всі!
Відновіть баланс у своєму саду
У природі рослини ростуть без участі людини. Ґрунт, багатий життям і завжди забезпечений органічними речовинами, здатний прийняти рослини, які оселяються там спонтанно. Це останнє поняття важливе, тому що рослини поселяються там, де їм найбільше підходять умови для росту. Одні будуть задоволені бідним і сухим ґрунтом, а іншим знадобиться свіжий і вологий ґрунт. Вони можуть рости, цвісти і навіть плодоносити природним шляхом.
Господар часто докладає чимало зусиль для меншої віддачі. Намагаючись зробити занадто багато, він іноді робить помилки, які спричиняють фундаментальний дисбаланс, що призводить до втрати біорізноманіття, порушення балансу між здобиччю та хижаками та зникнення комах-запилювачів. Погані практики садівництва, такі як перегортання ґрунту, руйнування екосистем або відстеження найменших комах за допомогою фітосанітарних засобів, часто мають катастрофічні наслідки для культурних рослин, яким набагато важче рости, ніж тим, які залишили напризволяще в природі.
Зробіть найкраще з того, що вже є у вашому саду
Основним поняттям природного садівництва є врахування того, що існує в саду. У кожного сада є позитивні і негативні моменти, якими потрібно скористатися або з якими треба жити. Деякі параметри заслуговують на особливу увагу.
-Клімат, природа ґрунту, експозиція, звичайно, важливі для вибору рослин, які можна вирощувати чи не вирощувати в цьому конкретному саду. Наприклад, висаджувати тропічні рослини чи цитрусові в місцевості, де поширені морози, — марна трата часу, енергії та грошей. Краще вибирати адаптовані до грунту рослини, тому що вони не потребують акліматизації. Поспостерігайте за рослинами, які ростуть спонтанно, ви зможете визначити природу свого ґрунту і, отже, вибрати рослини, які краще ростуть у вашому саду!
– Оцінка біорізноманіття також дуже важлива. Значна присутність птахів, ссавців або рептилій є ознакою хорошого балансу. Ці хижаки зможуть впоратися з багатьма шкідниками природним шляхом. Подібним чином, якщо комахи-запилювачі присутні у великій кількості, вони забезпечать хороший урожай фруктів і овочів. З іншого боку, якщо хвороби та шкідники присутні у великій кількості, це свідчить про дисбаланс, який потрібно буде виправити, серед іншого, сприяючи біорізноманіттю. Докази дисбалансу також можуть бути результатом абіотичного стресу (зміни середовища) або інвазивних шкідників.
Полегшіть садівництво
Спостереження, сприяння біорізноманіттю, велика увага до ґрунту та створення зон, які вітають природну флору та фауну, забезпечать повернення гарного балансу в саду. Завдяки цьому власнику присадибної ділянки буде легше вирощувати та підтримувати рослини, тому йому доведеться менше турбуватися про догляд та лікування. Все стає легко, завдяки рясним і соковитим урожаям і квітучому саду!