Пишний зелений і здоровий газон – це гордість будь-якого садівника-любителя. Якщо ви не хочете, щоб ваша мрія про зелений килим закінчилася кошмаром про бур’яни, то потрібно трохи зусилля і, перш за все, регулярний догляд.

Весняні ліки для газону

Починайте дбати про свій газон відразу, як попрощалися із зимовими заморозками. Найпоширенішою помилкою є скарифікація (просічування) газону, який тільки починає рости. Краще дайте йому трохи часу і для початку просто регулярно підстригайте його приблизно до 4 см у висоту. Тільки після двох-трьох регулярних скошувань можна використовувати скарифікатор – і лише тоді, коли це дійсно необхідно через сильну дернову поверхню. Саме навесні час підживлювати ваш газон добривами.

На що звернути увагу влітку

Не підстригайте занадто коротко, але регулярно стрижіть: це правило для косіння газонів навесні та влітку. Якщо ви регулярно використовуєте газонокосилку, то матимете всі шанси на густий і міцний газон. Після весняного підживлення, повторне внесення мінеральних добрив доцільне у середині червня. Ви також не повинні забувати про полив – особливо, якщо в середині літа спостерігається тривала посуха. Не потбіно поливати щодня, але коли ви це робите, то полив повинен бути ретельним!

Чи підживлювати газон восени? 

Зокрема в якості підсилення профілактики до холодної пори року, подаруйте своєму газону збагачене калієм добриво. Ви можете обробити сильно зарослі участки і навіть розпушити у разі необхідності. Аж до жовтня можна знову засіяти прогалини на газоні. Пострижіть газон до висоти 3-4 см і ретельно зберіть всі залишки трави. 

В осінні тижні важливо регулярно збирати листки, що обпадають з дерев, навіть під час сплячого періоду газону, щоб уникнути появи пошкоджень. Пам’ятайте про це, тоді наступної весни на вас чекає менше роботи!

Весна

  • Регулярне скошування газону до 4 сантиментів завдовжки
  • Внесення довгострокових добрив для газону

Літо

  • Регулярне скошування
  • Повторне внесення добрив із середини до кінця червня