Живоплоти (жива огорожа) не тільки відвертають зацікавлені погляди сусідів, вони також відіграють важливу екологічну роль, де живуть багато корисних організмів для вашого саду та городу.
Живі огорожі – багатогранна частина нашого садівництва. Вони відмежовують участок і одночасно створюють ефективний захист від візуального та шумового впливу. Але що ви будете робити, якщо ваша улюблена огорожа раптом захворіє?
Борошниста роса на нижній частині листя
Вічнозелена лавровишня – одна з найпопулярніших рослин для живої огорожі: вона швидко росте, міцна, легко обрізається, стійка до зимових морозів і літньої посухи. Проте протягом кількох років популярна лавровишня стає все більше подразливою до борошнистої роси, яка осідає на нижній частині листя, а не на верхній, як притаманно для цього збудника. Це часто призводить до неправильної діагностики і, як наслідок до неправильного лікування з оборотними наслідками. У будь-якому випадку, при уражені цими типовими для живоплотів хворобами потрібні негайні дії – від масштабного видалення уражених ділянок до використання відповідних фунгіцидів.
Швидкі дії, щоб запобігти пошкодження комахами
Крім збудників хвороб, живі огорожі часто пошкоджують комахи шкідники. Одними з найпоширеніших шкідників – є п’ядуни, які особливо пошкоджують букові та грабові огорожі, а саме молоді ніжні листки. Гусениці цього маленького мателика добре помітні. Восени, як тільки наступають перші нічні морози, комахи з’являються зі своїх затишних місць, і жіночі особини відкладають яйця на молоді пагони. Навесні личинки вилуплюються з яєць – і їх перші пошкодження стають лише питанням часу. Щоб уникнути постійної або навіть непоправної шкоди для живоплотів, в разі виявлення пошкодження шкідниками рекомендується використання інсектицидів.
В разі ураження грибковою інфекцією або за наявності шкідників потрібні негайні дії. Від маштабної стрижки до використання відповідних пестицидів – ваш живоплот скаже вам Дякую.
Отже,
Якщо помітите дивні ураження молодого листя вашої живої огорожі з лавровишні, будьте певні – це борошниста роса.
- Білясті плями на нижній частині листя і їх скручування це явні ознаки борошнистої роси.
- Зовсім інша картина з переноспорозом (несправжня борошниста роса): помітно уражені участки від жовтого до коричневого кольору на верхній частині листка.