Основну шкоду на посадках картоплі завдає колорадський жук. Він відзначається великою плодовитістю і прожерливістю та пристосований до різних умов.
Заходи захисту картоплі від колорадського жука
Найбільш дієвий та ефективний захист картоплі від колорадськог жука це обприскування в період вегетації або перед посадкою картоплі спеціальними засобами захисту рослин.
Існує безліч різних препаратів в Україні які зареєстровані для роздрібного продажу населенню. Але крім біологічної ефективності засобів необхідно подбати і про захист навколишнього середовища та звичайно здоров’я своїх близьких.
Ділянки картоплі обприскують інсектицидами перший раз – під час масового виходу дорослого жука з ґрунту навесні. В умовах України це середина або друга половина травня.
Вдруге обробіток проводять після появи личинок, які завдають найбільшої шкоди. Обприскування повторюють при масовій появі нової хвилі молодих жуків та личинок.
Для захисту картоплі від колорадського жука ми радимо використовувати:
- Прованто Вернал – 2мл на 8-10л води на 2 сотки. Більш відомий нашому споживачу під назвою Каліпсо. Але в 2018 році він був перереєстрований компанією СБМ Лайф Саєнс під назвою Прованто Вернал для роздрібного ринку продажу та поставляється в Україну під брендом Протект Гарден.
- Препарат Прованто Отек із розрахунку 7мл препарату на 4-5л води на 1 сотку. Це надзвичайно ефективний препарат з двома діючими речовинами та унікальною олійною формуляцією що дозволяє міцно триматися на листку картоплі та тривалий термін захищати ії від шкідників – до 3-4 тижнів.
- Препарат Прованто Дуплет – з двома діючими речовинами, різний механізм дії якого на шкідника дозволяє ефективно знешкодити шкідників. Норма використаняя 5мл препарату на 4-5л води на 1 сотку
Для запобігання розвитку у шкідника стійкості до інсектициду – препарати необхідно чергувати!
Інші шкідники картоплі та боротьба з ними
Значної шкоди насадженням картоплі завдають личинки травневого хруща та жука-ковалика (дротяника):
- Личинки травневого хруща після першої та другої зимівлі починають під’їдати коріння в кущі, в бульбах вигризають круглі ямки з нерівними краями (бульби можуть пошкоджуватись на 60-70%).
- Личинки жуків-коваликів (дротяники) у молодих рослин картоплі часто пошкоджують корені та кореневу шийку. Такі рослини в’януть, відстають у рості, а іноді всихають. Також личинки пошкоджують і бульби. Вони прогризають у бульбах м’якуш і роблять довгі нори. Пошкоджені бульби втрачають господарську цінність і часто загнивають при зберіганні внаслідок потрапляння в м’якуш бактерій та грибів.
Для боротьби з колорадським жуком, личинками травневого хруща, жука-ковалика та іншими шкідниками – бульби картоплі (посадковий матеріал) перед садінням обробляють препаратом Тексіо Велум.
Тексіо Велум – це нова назва препарта Престиж на ринку роздрібного продажу засобів захисту рослин в Україні, що постачається компанією СБМ Лайф Саєнс під брендом Протект Гарден з 2019 року.
Для протруєння 10кг посадкового матеріалу картоплі готуємо робочий розчин препарату із розрахунку 10мл на 100-200мл води. Готовий розчин рівномірно наносимо за допомогою обприскувача або іншого приладу на бульби картоплі і ретельно перемішуємо їх.
Розчин готується безпосередньо перед використанням. Посадковий матеріал висаджуємо в короткі строки після протруювання.
Протруювання картоплі перед садінням має ряд переваг, а саме:
- Рослини захищені з самого початку вегетації що дає можливість енергійного старту їх росту та розвитку
- Одночасний захист проти всього спектру шкідливих комах – колорадського жука, попелиць, трипсів, грунтових шкідників
- Одночасний захист від хвороби – різоктоніоз або чорної парші картоплі
Дотримуйтесь наших порад на насолоджуйтесь високими та якісними врожаями картоплі.