З найбільш поширених хвороб огірків та цибулі виділяють пероноспороз або несправжню борошнисту росу, суниць – фітофторозну гниль плодів.

Пероноспороз  проявляється у вигляді округлих і чотирикутних жовто-бурих плям, які з нижнього боку за підвищеної вологості вкриті сіро-фіолетовим нальотом. В разі сильного ураження листки стають крихкими, уражена тканина випадає, а листок стає дірчастим або від нього залишається тільки черешок.

Компанія «СБМ Лайф Саєнс»  пропонує на споживчому ринку засобів захисту рослин високоефективний фунгіцид Магнікур Буст виробництва фірми Байєр АГ. Препарат надійно захищає огірки, цибулю від пероноспорозу,  суниці від фітофторозної гнилі, яблуню, грушу, персик, черешню від фітофторозної гнилі «кореневої шийки», а також від бактеріального опіку яблуні.

В 2018 році компанія СБМ Лайф Саєнс зареєструвала препарат Альєтт під новою торговою назвою Магнікур Буст для ринку роздрібного продажу засобів захисту рослин.

Суниця вражається збудником шкірястої гнилі плодівPhytophtora cactorum ще в розсадниках, і сиптоми хвороби досить приховані. Тільки через рік, коли врожай вже майже сформовано, на плодах з’являються сухі «шкірясті» утиснені плями. Втрати врожаю можуть бути навіть стовідсоткові. Потрібно обов’язково проводити профілактичне обприскування у розсадниках суниці препаратом Магнікур Буст.

Діюча речовина препарату – фосетил алюмінію. Унікальність якої полягає, як в пересуванні по рослині, так і в якості механізму дії.

Це один з лічених препаратів, який здатен пересуватися рослиною в обох напрямках – акропетально і базіпетально, знизу догори і з гори донизу, до молодих пагонів і молодих коренів. Причому проникнення відбувається миттєво, а повне насичення рослини діючою речовиною настає протягом однієї години.

Стосовно дії на патоген розрізняється безпосередній фунгіцидний ефект – і ефект стимулювання стійкості рослини.

Фунгіцидна дія найкраще проявляється за умов профілактичної обробки і виглядає як пригнічення проростання зооспор або конідій і гальмування розвитку міцелію гриба. Унікальний ефект імуностимулятора в клітинах рослини спонукає її до посиленого синтезу деяких білків і фітоалексинів, які перешкоджають проникненню патогена в рослинні клітини.

Необроблена рослина також здатна їх виробляти, але в набагато меншому обсязі і суттєво повільніше. 

Таким чином, подвійний механізм дії Магнікур Буст є дійсно унікальним. Сьогодні невідомо жодного патогену, який проявив би ознаки стійкості до фосетилу, отже присутність Магнікур Буст в системах захисту є запорукою успіху.

Магнікур Буст зареєстрований для роздрібного продажу населенню для огірків відкритого грунту проти несправжньої борошнистої роси або пероноспорозу та поставляється в пакеті місткістю 10г.

Захист суниці від фітофторозної гнилі плодів, захист яблуні, груші, персику, черешні проти бактеріального опіку та фітофторозної гнилі кореневої шийки – це фермерський досвід використання в світі та Україні.

Обприскування проводять в період вегетації огірків та яблуні 0,3% водною суспензією препарату, цибулі – 0,4%, суниць – 0,2%.

Проти фітофторозної гнилі кореневої шийки яблуні, груші, персику, черешні – проводять полив 0,5% розчином 0,5-1,0л на одне дерево (перша обробка після цвітіння, друга через 4-5 тижнів після першої).

Слід пам’ятати, що Магнікур Буст є профілактичним препаратом, який підсилює функції захисту рослин від патогена. Тому першу обробку культури слід проводити завчасно, за сигналом служби прогнозів. У крайньому випадку, Магнікур Буст слід використовувати при появі перших ознак хвороби.

Обприскування проводять свіжовиготовленим розчином в безвітряну суху погоду рано вранці або під вечір, рівномірно змочуючи листки рослин розчином. Не допускайте стікання робочого розчину з листя. Норма витрати робочої рідини 1 л на 10 кв. м

В чому полягає унікальність препарату Магнікур Буст?

  • Стимулює природні функції самозахисту рослини, завдяки чому  набувається імунітет до збудника інфекції.
  • Має тривалу профілактичну дію і дозволяє скоротити кількість обробок.
  • Швидко проникає в рослину, і дія препарату практично не залежить від погодних умов