Обприскування моркви: чим обробляти моркву від бур’янів, шкідників і хвороб

Морква – не найважча культура в плані агротехніки. Головне, з чим стикаються дачники і городники під час вирощування цього коренеплоду, – це досить трудомісткий процес посіву, довге очікування сходів і не менш складне проріджування сіянців. Тому обробка моркви часто проводиться не тільки і не стільки для боротьби з хворобами та шкідниками, скільки для захисту посівів моркви від бур’янів. Для цього використовують спеціальні гербіциди по моркві.

Крім застосування гербіцидів для моркви спростити обробіток цієї культури можна завдяки регулярному поліпшенню родючості ґрунту і використанню перевірених сортів і гібридів, які вже зарекомендували себе добре. Також поліпшує врожайність протруювання насіння. Цей агротехнічний прийом дає можливість забезпечити захист моркви від шкідників і хвороб – морквяної листоблішки, морквяної мухи і чорної гнилі.

Вимоги до вирощування моркви
Для того щоб отримати великий урожай якісних коренеплодів, важливо не тільки використати потрібний гербіцид по моркві, а ще й з осені підготувати ґрунт на ділянці, щоб він був рихлим і родючим. Для цього під осіннє перекопування вносять достатню кількість органічних добрив.
Що стосується подальшого підживлення, то навесні на грядках моркви краще не використовувати свіжі органічні добрива, оскільки це погіршує якість коренеплодів. Крім того, з поганим врожаєм можна зіткнутися і на занадто важких, зайво щільних і бідних ґрунтах.
Не менш важливо враховувати і вимоги щодо сівозміни. Вирощування моркви після рослин із сімейства селерові, таких як селера, кріп, петрушка, фенхель, призводить до зниження врожайності. Ці овочеві культури накопичують в ґрунті багато схожих із морквою хвороб і шкідників. Набагато краще вирощувати її після капусти, картоплі, огірка і томата.

Підготовка до посіву: протруювання насіння
Морква – холодостійка культура, яку вирощують методом підзимової сівби або весняного посіву у ґрунт. Дрібне насіння набухає у землі перед проростанням кілька тижнів, і тому завжди непросто вгадати точний момент появи сходів.
Якщо не використати гербіциди для вирощування моркви і не протруїти якісно насіння до посіву, після появи на поверхні ґрунту слабкі сіянці можуть сильно постраждати від дії хвороб, шкідників і бур’янів. Протруювання насіння – це комплексний захист в перші тижні росту рослин від найбільш небезпечних для моркви хвороб і шкідників. Для цього ми рекомендуємо використовувати ефективний препарат «Тексіо Велум». Він забезпечує захист сіянців від шкідливих комах – морквяної листоблішки і морквяної мухи, а також від такої хвороби, як чорна гниль. Протруювання насіння проводять не робочим розчином, а концентрованим препаратом без розведення водою. Для 50 г насіння моркви вистачить 5 мл препарату «Тексіо Велум».

Посів і догляд за сіянцями: до- і післясходові гербіциди для моркви
Під час посіву моркви дуже складно точно стежити за необхідною густотою рослин у ряду, витримуючи відстань у 2-3 см між сусідніми насіннями. У разі достатнього зволоження сходи з’являться через 20-30 днів. Якщо не використати гербіциди, на грядках моркви ще до появи сходів може прорости чимало насіння бур’янів, паростки яких заб’ють слабкі паростки коренеплоду.
Для полегшення догляду за культурними рослинами знадобляться різні агрохімікати. Ми рекомендуємо застосовувати на грядках моркви системний гербіцид «Пермаклін Ліквід», оскільки він дуже ефективно справляється з дводольними та злаковими бур’янами.
Зазвичай препаратом «Пермаклін Ліквід» обприскують двічі, робочим розчином обробляють грядки до появи сходів, а також через 10-20 днів, від фази «олівця». Найбільш ефективно на грядках моркви гербіцид діє в умовах зволоженого ґрунту і у разі температури ґрунту і повітря +20-25 °С.
Також важливо знати, що гербіцид для моркви «Пермаклін Ліквід» вже знайомий багатьом дачникам і городникам під старою назвою «Зенкор Ліквід». Принципи використання цих препаратів – однакові.

Основна агротехніка: захист моркви від шкідників
У разі використання гербіцидів для моркви основний догляд за культурою зводиться до проріджування посівів, поливу, розпушування та підживлення. Захист від основних шкідників – морквяної мухи, попелиць і трипсів вдається забезпечити за допомогою обробки ефективними інсектицидами, як-от «Прованто Максі» і «Прованто Дуплет». Агрохімікат «Прованто Максі» можна вносити також методом поливу рослин.

Правила використання агрохімікатів
Всі агрохімікати, зокрема інсектициди і гербіциди для моркви, слід застосовувати з урахуванням необхідних заходів обережності. Препаратами потрібно обробляти насіння та рослини відповідно до інструкції, яка наведена на упаковці, а також витримувати необхідний термін очікування до збору врожаю коренеплодів.

Докладніші дані про правила використання агрохімікатів ви можете отримати у відповідних розділах цього сайту, присвячених конкретним продуктам.