В кінці зими на початку весни більшість із вас починає задумуватися про посадку розсади овочів. Ви визначаєте дату посіву, потім вміло вибираєте і готуєте посадковий матеріал, грунт та відповідий посуд. Досвідчений овочівник знає, що догляд після висіву насіння є дуже важливим, аби виростити розсаду сильною і здоровою.

Найпоширеніші хвороби розсади овочевих культур

Найпоширенішими хворобами розсади овочевих культур вважаються кореневі та стеблові гнилі. Кореневі та стеблові гнилі вражають огірки, гарбузи, томати, капусту та інші овочеві культури. Проявляється ця хвороба на розсаді та дорослих рослинах що плодоносять. У розсади гине кінчик головного кореня, буріє коренева шийка та корені. На уражених тканинах з’являється білий або рожевий наліт. Дорослі рослини відстають  у рості, листя стає жовтим і засихає. Якщо висмикнути з грунту хворі рослини, то побачимо бурі з темним нальотом корені. Невдовзі вся рослина засихає.
Чорна ніжка (стеблові гнилі)  – ураження рослини починається на рівні грунту, потім це місце стає тоншим, хвороба, так би мовити, перехоплює шийку чорним кільцем, а стебло падає мов підкошене.  

Основні причини захворювань

Основними причинами ураження рослин кореневими та стебловими гнилями  є ослаблення в наслідок тривалого похолодання, полив холодною водою, різкі коливання температури повітря та грунту, надлишкова вологість у теплицях, підсипання до коренів холодного грунту, висока концентрація добрив при підживленні, надлишкова щільність грунту, перегрів його до 30-35° та інші несприятливі фактори.

Як боротися

Тим, у кого розсада вже вилягла – ії вже не врятувати.  
Всім іншим радимо, при вирощуванні розсади, разом з застосуванням агротехнічних заходів (проріджування посівів, раціональний полив теплою водою, розпушування грунту, регулювання теплового, світлового режиму та інше)  обов’язково використовувати препарат Магнікур Енерджі.

Застосування препарату

Магнікур ® Енерджі застосовується для захисту розсади методом поливу:

– для обробки проти кореневих гнилей розсади огірків, томатів, кавунів, баклажанів, перцю — двічі: після висіву насіння і повторно через 7-10 днів з нормою витрати 3 мл препарата на 2-4 л води на 1 кв.м (для перцю друга обробка – 6 мл/2-4 л води/1 кв.м);

Полив розсади слід проводити і при відсутності ознак хвороби з метою профілактики. 
     
Додатковий «ефект стимуляції» росту та розвитку рослин, дозволяє отримати здорову та стійку до захворювання розсаду. Значно зменшується «стрес» у рослин при пересаджуванні з парників у теплиці або у відкритий грунт.

Необхідно застосовувати препарат тільки при вологому грунті, що сприяє легкому проникненню в кореневу зону рослин.