Картопля є провідною культурою, яка вирощується в Україні переважно в приватному секторі на площі близько 1,3 млн. га. Щорічні втрати врожаю цієї цінної культури від колорадського жука складають до 50%. 

Відомо, що при знищенні личинками та жуками 50% листя картоплі (до цвітіння рослин) урожай бульб зменшується в 2-3 рази, а при 100%-м об’їданні листя – в 6-8 раз.

Шкідливість колорадського жука посилюється у зв’язку з швидким його пристосуванням до умов життя та виникнення резистентності до застосування певних засобів захисту.

Існує  багато різних препаратів проти колорадського жука, але крім біологічної ефективності потрібно звертати увагу і на вплив препарату на людину та довкілля.

Ми радимо надавати перевагу препаратам відомих та надійних виробників з світовою бездоганною репутацією. 

Препарат Прованто Вернал виробляється компанією Байєр АГ (Німеччина) на замовлення компанії СБМ Лайф Саєнс (Франція) для ринку роздрібного продажу засобів захисту рослин в Україні. Що є гарантією якості європейського виробника щодо біологічної ефективності та безпеки довкілля.

Препарат зареєстрований  для захисту картоплі від колорадського жука та плодових культур від широкого спектру комах-шкідників. 

Дозування

Обприскування картоплі та овочевих культур проводять в період вегетації,  при масовій появі личинок колорадського жука 1 та 2 віку і перших ознаках ураження рослин. Достатньо одноразової обробки для знищення багатьох шкідників. 

Для захисту картоплі та овочів проти колорадського жука, попелиць, трипсів та совок необхідно обприскати робочим розчином препарату, з розрахунку 1мл на 5л води на 1 сотку.

Для захисту саду, дерева обприскують в період вегетації, з нормою використання  2 – 2,5мл препарату на 10л води на 1 сотку саду.

За умови дотримування рекомендованих норм витрати  препарат безпечний для бджіл, що дозволяє проводити обприскування також і під час цвітіння.

Препарат  ефективний проти усього комплексу комах-шкідників саду, таких як квіткоїд яблуневий, довгоносики, яблунева плодожерка, яблуневий пильщик, мінуючі молі, оленка волохата і т.д. Особливо хотілося підкреслити надзвичайну ефективність проти плодожерок та оленки волохатої, що останнім часом стало справжньою загрозою для садів України.

Прованто Вернал дозволений для роздрібного продажу населенню та поставляється в упаковці 2мл (софт сашети) та 100 мл флакони. Купуйте засоби захисту рослин лише в  спеціалізованих магазинах.