Сіра гниль – широко поширене небезпечне грибкове захворювання плодово-ягідних та декоративних культур, виноградників.

Для боротьби із цим збудником надзвичайно ефективним є препарат Магнікур Гард.  Це нова назва препарату Тельдор виробництва компанії Байєр для роздрібного продажу населенню,  починаючи з 2019 року. Обприскування ним проводять в кількості 8 г на 10 літрів води, максимальна кількість обробок за сезон – 3.

Крім сірої гнилі Магнікур Гард також має певну активність проти інших хвороб плодово-ягідних культур. І головне – Магнікур Гард сприяє стійкості винограду, ягід та фруктів до сірої гнилі вже після збирання, під час зберігання плодів. Ці якості дають можливість використовувати його протягом вегетації та перед збиранням на таких чутливих до сірої гнилі культурах, як суниці та персик. 

Строки очікування для  Магнікур Гард при обприскуванні суниці  в Україні -10 днів, Франції – 3дні, Греції, Бєльгії, Іспанії, Польщї – тільки один день.

Світовий досвід свідчить, що Магнікур Гард також ефективний при застосуванні на:

  • вишні та черешні проти кокомікозу, 
  • томатах і баклажанах проти бурої плямистості
  • капусті і салатах проти сірої, білої та мокрої гнилей.

Магнікур Гард широко використовують при вирощуванні троянд та інших квітів в оранжереях та садах проти сірої гнилі та борошнистої роси. Проводять обприскування 0,2-0,5% робочим розчином при появі перших ознак захворювання. Обробка Магнікур Гард перед зрізанням квітів дозволяє  продовжити термін їх зберігання.