Злакові бур’яни: як захистити поля гербіцидом «Пантера» від однодольних бур’янів
Вирощування будь-яких овочів у відкритому ґрунті пов’язано з необхідністю боротьби з бур’янами. І невеликі дачні городи, і величезні фермерські поля страждають від однорічних і багаторічних бур’янів. Ручна прополка – це застарілий механічний спосіб захисту врожаю і дуже виснажливий. Здебільшого фермери відмовляються від неї на користь того, щоб купити гербіцид для «хімічної» прополки.

Серед багатьох видів бур’янів, які загрожують культурним сходам, виділяють дві основні групи. У наших полях і городах поширені дводольні та однодольні бур’яни, які належать до різних класів квіткових рослин.
Будова дводольних та однодольних видів відрізняється кардинально, і найбільш явні відмінності – це структура насіння, форма листя і тип кореневої системи. Характерні представники класу однодольних – Злаки і, зокрема, злакові бур’яни. На відміну від дводольних видів вони мають однодольне насіння, мичкувату кореневу систему і прості листя з паралельними жилами.
Розмножуються злаки різними способами, включаючи насіннєве і вегетативне розмноження. Тому посадки овочів можуть серйозно постраждати від розростання кущиків багаторічного пирію повзучого або райграса високого, масового цвітіння однорічного вівсюга звичайного і курячого просо, а іноді й від падалиці зернових колосових, які часто виступають попередником нинішньої овочевої культури на полі.
Щоб позбутися від заростей непотрібних рослин, використовують спеціальні гербіциди від злакових, які не діють на культурні види. Найбільш затребувані подібні препарати для захисту посадок картоплі, цукрових буряків, томатів, капусти, цибулі та інших овочів.

Суцільні і селективні гербіциди
Гербіциди – це спеціальні агрохімікати, які застосовують для хімічного знищення рослин. Вони можуть:

 • діяти контактним способом і вражати частини рослин, які були оброблені пестицидом;
 • вражати окремі органи рослин, наприклад насіння або коріння;
 • вбиратися через судинну систему і системно діяти на всі рослини.

Залежно від складу препарату гербіцид може:

 • діяти суцільно і вражати всі рослини, які були оброблені;
 • надавати селективну дію і вибірково знищувати тільки конкретні види.

Якщо ви вирішили, наприклад, купити гербіциди в інтернет-магазині, щоб скористатися перевагами «хімічної» прополки, слід вибирати конкретний селективний препарат, який не зашкодить основній культурі. А ось гербіциди суцільної дії застосовують для очищення і освоєння запущеної ділянки, а не для прополки посадок.
Вибірковість дії препарату може мати різні механізми, а у випадку з гербіцидом від злакових бур’янів вона заснована на біологічних особливостях однодольних рослин.

Селективний гербіцид «Пантера»: ефективність препарату проти злакових бур’янів
«Пантера» – системний гербіцид вибіркової дії, який використовують проти злаків. Під час обприскування вегетуючих рослин він проникає в судинну систему і вже через 5-10 днів істотно сповільнює ріст як надземних, так і підземних частин рослин. Остаточний ефект досягається протягом 15-20 днів.
Застосування гербіциду «Пантера» рекомендовано проти таких однорічних рослин:

 • вівсюг звичайний (Avena fatua);
 • куряче просо, або плоскуха звичайна (Echinochloa crus-galli);
 • метлюг звичайний (Apera spica-venti);
 • мишій сизий (Setaria pumila);
 • мишій зелений (Setaria viridis);
 • пажитниця багатоквіткова (Lolium multiflorum);
 • гусятник малий (Eragrostis minor);
 • ячмінь мишачий (Hordeum murinum).

Також препарат ефективний проти багаторічних видів:

 • пирій повзучий (Elymus repens);
 • райграс високий (Arrhenatherum elatius);
 • тонконіг бульбистий (Poa bulbosa);
 • свинорій пальчастий (Cynodon dactylon);
 • гумай, або сорго алепське (Sorghum halepense).

Після того як препарат подіяв на рослину, основна активна речовина хізалофоп-П-тефурил розпадається на найпростіші складові і не залишається в ґрунті та ґрунтових водах. Це дозволяє широко використовувати гербіцид в сільському господарстві.

Інструкція щодо застосування гербіциду «Пантера»
Якщо ви вирішили купити гербіцид «Пантера», спочатку уважно прочитайте інструкцію до нього. Нижче ви можете ознайомитися з основними принципами застосування агрохімікату.
Препарат використовують по вегетуючих бур’янах після сходів основної культури. На однорічних злакових бур’янах гербіцид найбільш ефективний, починаючи з фази появи 3-4 листків і до фази кущення. На багаторічних видах оптимально використовувати засіб після досягнення рослинами висоти 10-20 см, в фазу появи 3-6 листків.

Для обприскування гербіцид розводять в наступних пропорціях, з розрахунку 5 л води на 1 сотку:

 • на грядках картоплі і цукрових буряків – від 10-15 мл проти однорічних злакових бур’янів і до 18-20 мл проти багаторічних видів;
 • на грядках томатів, капусти, цибулі та інших овочів – від 10 мл проти однорічних видів і до 15-20 мл проти багаторічних.

Агрохімікати можна використовувати разом із більшістю інших пестицидів, включаючи популярний гербіцид проти дводольних бур’янів «Пермаклін Ліквід». Не рекомендований гербіцид «Пантера» лише в парі з агрохімікатами, які мають сильну лужну реакцію. Якщо у вас виникли сумніви, краще зробити попереднє тестування.
Найефективніше препарат діє за умов середньодобової температури +15-20 °С. Обприскувати рослини краще вранці, ввечері або в похмуру погоду протягом усього дня, коли за прогнозом не очікується дощу і немає вітру. Слід обов’язково використовувати всі необхідні засоби індивідуального захисту і витримувати рекомендований термін очікування після застосування препарату до збору врожаю. 

Якщо вас цікавить ціна гербіциду «Пантера» для купівлі оптом, ви можете звернутися до представників «СБМ Лайф Сайенс» у різних містах України.