Краще садити саджанці плодових культур в місцях де ще не росли садові рослини взагалі, якщо звичайно є така можливість. 

Саджанці плодових культур можна садити восени і навесні, коли рослини перебувають у стані спокою. Висаджені у цей час рослини до закінчення вегетаційного періоду встигають добре прижитися. Якщо саджанці восени не посаджено на постійне місце, їх висаджують рано навесні – відразу після розмерзання грунту. Найкращі результати отримують при садінні до розпукування бруньок – зазвичай це березень – перша декада квітня місяця.

Як правильно садити

Садити саджанці слід здебільшого на рівні кореневої шийки, або на декілька сантиметрів глибше.  Садові ями повинні мати значні розміри (плодові – 0.6-1.0 х 0.6-1.0 м і ягідники – 0.4-0.6 м) і заправлені  перегноєм з розрахунку 10-20кг та мінеральними добривами (азотні, фосфорні, калійні та мікродобрива). Усі ці компоненти слід старанно перемішати з родючою землею в нижній частині ями.

Чому саме бовтанка

Безпосередньо перед садінням саджанців готують спеціальну бовтанку, яка складається з глини, перегною та води. Одна частина глини, одна частина перегною та одна частина води – усе це ретельно перемішують та додають до цієї бовтанки розчин препарату Тексіо Велум  (20мл препарату на 1л води). Бовтанка з додаванням розчину Тексіо Велум повинна мати консистенцію сметани. Вона не повинна бути рідкою, про те в той же час і не сильно густою. Перед садінням, кореневу систему саджанця занурюю в бовтанку, після чтого саджанець опускають в садивну яму. При використанні, в такий спосіб, Тексіо Велум саджанці по-перше краще приживлюються, а по друге майже до початку літа надійно захищені від  шкідників саду, такими як попелиці, трипси, щитівки та інші.

Багато з вас використовували препарат під назвою Престиж, виробництва компанії Байєр. В 2018 році препарат Престиж був перереєстрований компанією СБМ Лайф Сайєнс під назвою Тексіо Велум для роздрібного продажу населенню. На ринок України поставляється під брендом Протект Гарден.